на Трговија на големо со обоена стаклена тегла за свеќи со метален капак Добавувач и извозник |Сјае

Обоена стаклена тегла за свеќи со метален капак

Краток опис:

*Прилагодено лого: Да
* Обработка на пост: печатење, налепници, врело печат, спреј во боја или замрзнато
*Склопете ги шишињата со капак: Да
*Залепете ја етикетата: Да
* Нов дизајн на мувла: Да, можеме да го направиме новиот калап со вашите примероци или со цртеж.
Начин на испорака: по морски или воздушен пат
Време на испорака: 7-14 дена со залиха.25-35 дена за масовно производство
MOQ: 10000 ЕЕЗ.
Примерок: Се собираат бесплатни примероци со товар.
Време на примерок: 5-7 дена


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Ознаки на производи

11-17_01

Стаклени тегли за свеќи

Почитувани клиенти, со задоволство ве запознаваме со нашиот дизајн на стаклени тегли за свеќи.

Производите од темјан од свеќи се широко користени во различни апликации за подобрување на квалитетот на животот на луѓето.како што сите знаеме, различните марки производи за темјан за свеќи ќе ви донесат различни чувства, може да помогне во прочистување на воздухот, растерување на комарци, отстранување на грини и антибактериски, исто така со убав мирис ќе ви помогне да го ослободите стресот и да го прилагодите расположението за поефикасно да работите. .

На квалитетната стока им треба попрофесионално пакување, генерално стаклените шишиња како најдобар избор за пакување се широко користени за полнење со масло од свеќа низ целиот свет.Бидејќи материјалот од стаклено шише е релативно стабилен, не е лесно да се реагира со масло од темјан од свеќи.Ова осигурува дека свеќата е со добар квалитет и трае подолго“.

И последната, романтична атмосфера ќе им донесе на луѓето незаборавно искуство, на многу начини, како што е свадбатацеремонија, роденденска забава, спомен-ден и така натаму.Изберете ја вистинската свеќа, придружена со разновидна шармантна арома, ќе го направи вашиот живот посовршен.

стаклена тегла за свеќи

Информација за продуктот

Име на производ:Шарена стаклена тегла со свеќи експортир со метален капак


Материјал:СтаклоКарактеристика:Еко-пријателски, издржлив и може да се рециклира

Боја:Јасно или приспособеноКапацитет:300 мл 450 мл

Пост-обработка:Печатење со свилен екран, налепници, спреј во боја, врело печат и мрзнење итн.

Пакет:Главен картон/палетаВреме на испорака:25-35 дена

Плаќање:Т/Т 50% депозит и50% салдо.Место на потекло:Ксужу, Кина

11-17_05
11-17_06

Широк спектар на додатоци за да го покажеме нашиот професионализам.

Ако не постои соодветен, ве молиме контактирајте со службата за корисници ииспратете ни го стилот што сакате да ви одговара.

11-17_08
11-17_10

Прилагодена обработка за да се задоволат персонализираните потреби на клиентите.

(прилагодените бои се направени со броеви на картички во боја на Пандон)

11-17_12
11-17_18

Професионалното пакување го прави транспортот побезбеден и производите се одлични.

Ако имате подобри идеи, сакате да приспособите некое поубаво пакување и изберете некои други методи за зајакнување на пакувањето, можете да не контактирате.

11-17_20

Наша предност: 

QуалностAгаранција  

Квалитетот на прво место е нашиот принцип.Нашиот тим обезбедува квалитет на производот од подготовка на абразиви пред производство, проверка на квалитетот за време на производството, пакување и сл.

Конкурентна цена 

Квалитетот ја одредува цената, затоа ние не бараме пониска цена, туку го следиме истиот квалитет, цената е најконкурентна

Професионален сервис   

Ние ја извршуваме истата услуга пред и по продажбата, бидејќи нашата цел е долгорочна соработка со клиентите и заеднички развој.

ЧПП: 

1.Како да добиете примероци?

Контактирајте не за да ги потврдите деталите за примероците, а потоа ќе организираме да ви испратиме што е можно поскоро.

2.Дали е можно да се развие и дизајнира нова мувла?

Да.Ја имаме професионалната фабрика за соработка за дизајнирање и отворање на нова мувла, а исто така може да се произведуваат и пред-производствени примероци доколку е потребно.

3.Како да се обезбеди квалитетот на пост-обработка?

Пост-обработка, како што е спреј во боја, печатење со свилен екран, врело печат, налепници и матирано.деталите за да се одреди успехот или неуспехот, така што ќе ја контролираме разликата во бојата, ќе ја избегнеме гребаницата, ќе обрнеме внимание на покривање на устата, ќе спречиме прашина со pp-торбичка и ќе ја зголемиме цврстината на логото преку печката на висока температура...

4.Како да се справите со кршење и компензација?

а.Прво на сите, ние ќе направиме професионален пакет за да избегнеме кршење.Но, стаклото како кревок производ, стапката на кршење под 2% е дозволена од индустријата.Обично испраќаме резервни производи за да се увериме дека количината е доволна.

б.Во случај на масовно кршење или сериозни проблеми со квалитетотАктивно ќе соработуваме со клиентот за да ја најдеме причината и да направиме разумна компензација навремено.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 1. За примерокот:

  Примерокот може да биде бесплатен, но се собира товарот или ни ги плаќате трошоците однапред.

  2. За OEM:

  Добредојдовте, ве молиме испратете свој дизајн на стаклено шише и лого, можеме да отвориме нов калап и втиснување или да отпечатиме кое било ЛОГО за вас.

  Во исто време, сите се достапни за печатење на свилен екран, налепници, матирано, златно печат.

  3. ЗаQуалност:

  Квалитетот е на прво место.имаме тим за КК за контрола на квалитетот за време и по производството.Секое прашање за квалитетот, веднаш ќе се справиме со него.

  4. За пакетот:

  Нашето нормално пакување може да биде мастер картон или палета.

  Но, приспособениот пакет е достапен, како што е стап за етикети, изработен по нарачка

  внатрешна кутија за боја, склопен капак и така натаму.

  5. За кршење:

  Како што сите знаеме, стаклените артикли се кревки товари, па затоа е разумно кршење под 1%.

  И, исто така, ќе испратиме неколку резервни артикли за вашата нарачка.

  Во случај на сериозна штета поради нашето пакување, ние ќе ви надоместиме по следната нарачка.

  6.ЗаLадTвреме:

  Со залиха артикли, 5-10 дена.

  За масовно производство, 25-35 дена.Тоа зависи од деталите за нарачката.

  7.За цената:

  Цената може да се договори.Може да се менува според вашата количина или пакување.

  Кога правите барање, кажете ни ги горенаведените информации и, исто така, други посебни барања за нарачка доколку ги имате.

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја